Cestování časem

26. března 2014 v 17:17 | Carol |  Téma týdne
Ahoj!
Dneska se chci věnovat tomuto tématu, protože si myslím, že je to velice zajímavé a otevírá to mnoho diskusí.
Tak tedy:
1) Cestování časem samo o sobě - nevím, jestli to bude někdy možné... To vlastně neví nikdo. :) Ale zkuste si to doopravdy představit. Nyní nymyslím to, že bychom se mohli vydat do doby ledové, ale zkuste si to spíše představit z hlediska techniky - co všechno bychom museli udělat, aby bylo možné cestovat časem. A to je právě ta otázka. Museli bychom narušit časoprostor a já si to opravdu nedokážu představit. Řekněme, že se vydáme pouhých sto let zpět. Celý vesmír by se musel také přetočit do doby před sto lety. Planety by se otočili zpět po své obježné dráze tolikrát, kolikrát to stihli za těch sto let. Opravdu si nedokážu představit, že by to bylo možné. Ale lidé před pěti sty lety také nepomysleli na to, že budou existovat takové technologie, jako máme dnes (i když se cestování časem nedá nazvat technologií, ale víte, jak to myslím). Kdybychom se opravdu vydali do jejich doby a ukázali jim telefon, byli by z toho, jak se říká, na větvi.
Na druhou stranu - my si myslíme, že se v technologickém pokroku nacházíme velice blízko hranice, která je koncem pokroku. Nic víc nejde vynalést. Ale to samé si přece mysleli i ti lidé před stovkami let. Vynalezli si pár věciček a mysleli si, že jsou u hranice - stejně jako my.
V souvislosti s cestováním časem se chci zmínit o Stephenovi Hawkingovi, kterého určitě znáte jakožto nesmírně inteligentního matematika a astrofyzika. I on je tvůrcem teoriíí, které se týkají cestování časem. Domnívá se, že je to možné, ale pouze dopředu.
I přes krkolomnost tohoto článku doufám, že jste mě alespoň trochu pochopili. :)

2) Knihy o cestování časem - Některé jsou opravdu dobré, ale jiné jsou frašky na podpal. Cestování časem je docela fajn námět. Ale některé knihy jsou opravdu klišé atd.
Pokud byste si rádi přečetli něco s tímto tématem, doporučuji (z těch nejnovějších!) např. sérii Drahokamy od Kerstin Gierové. Je to pěkný příběh (pro dívky).

Závěrem
...bych chtěla říci, že cestování časem - pokud bude někdy možné - bude asi velice náročné. A do doby, než se vydáme do pravěku nebo do doby létajících automobilů, si o tom můžeme alespoň číst. :)
Carol
Zdroj obrázku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama