Aktuálně

12. března 2014 v 18:45 | Carol |  Doporučuji, recenze
Ahoj!
Dneska jsem četla spoustu článků o literárních klubech, knihách atd. Takže mě napadlo seznámit vás s knihami, které právě čtu. Snad vás na některou nalákám k přečtení. :)

Poslední cesta do PODZEMÍ
Jak už název napovídá, jde o poslední díl naprosto ÚŽASNÉ série Podzemí. Pokud tento bestseller od dvojice autorů Roderica Gordona a Briana Williamse neznáte, pokusím se vám přiblížit hlavní zápletku. Ale nebojte, prozradím pouze zápletku prvního dílu, protože pokud se tepřive rozhodnete knihy číst, nemohu vám prozradit něco i z jiných dílů! (Kdo znáte, chápete.)
Will Burrows je synem vášnivého historika a přírodovědce, zaměstnance muzea v Highfieldu a ženy, která se více stará o televizní program, než svého syna. Jednoho dne (promiňte, že jsem použila toto ohrané spojení) Willův otec zmizí. Will pátrá po svém otci a při tom objevuje cestu do podzemního světa. Se svým kamarádem Chesterem se vydává do Podzemí, kde jsou zajati a mučeni Styxi, kteří jsou "nadřazení" lidem, ovládají Podzemí a jednou chtějí ovládnout svět. Což se samozřejmě promítá do dalších dílů...
Hodnocení: * * * * *
Mínus: Místy složitěji napsané a pro někoho nudné - místy jsou zde historické a přírodovědné skutečnosti. (Mně to vůbec nevadí. :))
Série přímo z knihovny. Mé nejoblíbenější knihy zaujímají čestné místo na horní poličce. :)

A tady poslední (horlivě dočítaný) díl Podzemí. :)

Inferno
Inferno Dana Browna patří bez pochyby do kvalitní literatury. Nám všem již dlouho známý profesor Robert Langdon se probouzí v nomocnici v Itálii a nepamatuje si, jak se tam dostal. Navíc ho trápí sen, s tajemnou ženou, maskou a řekou. Langdon za pomoci nemocniční sestřičky Sienny musí zachránit svět před šílencem, který říká, že lidí je na Zemi moc a jejich počet enormně narůstá, takže jedinou možností je morová rána, po které v historii došlo k "obrození kultury a společnosti".
Hodnocení: * * * *
Mínus: Časté historické skutečnosti, což může někoho obtěžovat. (Mně to opět vůbec nevadí :))

Doufám, že jsem vás alespoň trošku nalákala. :)
Carol
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lúthien | Web | 12. března 2014 v 20:50 | Reagovat

Podzemí jsem před nějakou dobou viděla v knihovně a vypadalo to docela lákavě. Možná se k tomu někdy dostanu. Od Dana Browna jsem zatím taky nic nečetla, ale chtěla bych. Díky za inspiraci.

2 Carol | Web | 13. března 2014 v 19:41 | Reagovat

[1]: Není zač. Oboje opravdu vřele doporučuji. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama